UZAKTAN EĞİTİM TEZSİZ YÜKSEK LİSANS ÖĞRENCİLERİNE ÖNEMLİ DUYURU !!

Uzaktan Eğitim Tezsiz Yüksek Lisans programlarımızın dersleri internet ortamında LMS (Uzaktan Eğitim Yönetim Sistemi) sistemi üzerinden verilecektir.

Öğrencilerimiz bu sisteme Uzaktan Eğitim Merkezi’nin web sitesinde yer alan LMS bağlantısı ile

Resim

Veya http://lms.trakya.edu.tr web adresi üzerinden erişebilirler

Sisteme giriş için Trakya Üniversitesinin size vermiş olduğu E-Posta adresinizin kullanıcı adı kısmını ve E-Posta şifrenizi kullanacaksınız.

E-Posta şifreleriniz T.C. Kimlik Numaralarınız olarak tanımlanmıştır. 

Yeni kayıt olan öğrencilerimizin Öğrenci Numaraları ve E-Posta adresleri sayfanın altında bulunan Ek Dosyalar bölümüne eklenmiştir.

LÜTFEN DİKKAT:
-          
Yedek listeden kayıt yaptıran öğrencilerin dersleri, ders seçim işlemleri tamamlandıktan sonra LMS sistemine tanımlanacaktır.

-          SMS ile duyuru sistemini aktif hale getirme çalışmalarımız devam etmektedir. Bu nedenle LMS sistemine giriş yaparak Profilim kısmındaki Cep Telefonu numaranızı yazınız/güncelleyiniz.

-          Dersler 26 Eylül 2018 Çarşamba gününden itibaren sisteme yüklenmeye başlayacaktır.

LMS sistemine giriş için:

http://lms.trakya.edu.tr  ya da

Öğrencilerimiz, resmi internet sayfamızda ( http://tuzem.trakya.edu.tr ) bulunan  LMS-Eğitim Yönetim Sistemi  sekmesini kullanarak, LMS giriş sayfasına erişebilirler.

Resim

LMS giriş sayfası açıldığında, Üniversitemiz tarafından öğrencilerimize verilen “…..@trakya.edu.tr” uzantılı kurumsal e-posta hesabının kullanıcı adını ve şifresini kullanarak derslere erişimlerini sağlayabilirler.

Resim

LMS giriş sayfasından sonra, ders içerikleri, sohbet saatleri, online sınavlar gibi tüm akademik uygulamaların gerçekleşeceği aşağıdaki platforma erişilebilecektir.

Resim


Lms sistemine giriş yapamıyor ya da giriş yaptıktan sonra LMS sisteminde kayıtlı derslerinizde eksik veya fazla ders varsa;

1-    Trakya Üniversitesi Öğrenci Bilgi Sistemine (http://obs.trakya.edu.tr) giriş yaparak, Bilgilerim altında yer alan Transkript inizi sorgulayın.

2-    Eğer Transkript inizde almış olduğunuz dersler görünmüyor ise, Sosyal Bilimler Enstitüsü Öğrenci İşlerini arayarak durumunuzu kontrol ettirin.

3-    Dersinizin Transkriptinizde yer aldığına emin olduktan sonra,  transkript sayfanızın üst tarafında bulunan İndir butonuna tıklayarak alacağınız transkript pdf halini Uzaktan Eğitim Merkezi ne mail ile (tuzem@trakya.edu.tr) gönderiniz.

Ders kaydı, kayıt dondurma, askerlik tecil belgesi vb. öğrencilik işlemleri için Sosyal Bilimler Enstitüsü öğrenci işlerini arayınız.

Lms sistemi ile ilgili teknik sorularınız ve sorunlarınız için tuzem@trakya.edu.tr e-posta adresi ile iletişime geçebilirsiniz.

Başarılı bir eğitim öğretim yılı dileğiyle...


Ek Dosyalar
Bu içerik 25.09.2018 tarihinde yayınlandı ve toplam 18326 kez okundu.