LMS SİSTEMİNE GİRİŞ VE YENİ DÖNEM HAKKINDA ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME


  • Sosyal Bilimler Enstitüsü Tezsiz Yüksek Lisans Programlarının uzaktan eğitimi için Akademik LMS uygulaması kullanılacaktır.

Not: Yaşanan pandemi nedeni ile üniversitemiz genelinde dersler uzaktan eğitim yöntemi ile yapılacaktır. Üniversitemizde kayıtlı bütün öğrencilerimize bunula ilgili SMS ve Eposta bilgilendirmesi gönderilmiştir. Bu konuda karışıklık yaşamamak adına Sosyal Bilimler Enstitüsü ve Uzaktan Eğitim Merkezi web sayfalarından yapılan duyurular ve buralardan gelecek SMS ve Epostalar haricindeki  bilgilendirme SMS ve Epostalarını dikkate almayınız.

https://tuzem.trakya.edu.tr/news/derslere-katilim-ile-ilgili-gelen-sms-veya-epostalar-hakkinda

 

  • 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı Güz Dönemi itibarıyla Sosyal Bilimler Enstitüsü Tezsiz Yüksek Lisans Programlarının uzaktan eğitimi için Akademik LMS sistemi kullanılacaktır. Akademik LMS sistemi bu dönem üniversitemiz Öğrenci Bilgi Sistemi ile entegre edilmiştir. Bu nedenle sisteme girişler üniversitemiz Tek Noktadan Erişim uygulaması üzerinden yapılacaktır.

Bilgilendirme: Daha önceki dönemler kayıt olan öğrencilerimiz sisteme https://lms.trakya.edu.tr bağlantısı ile girmekteydi. Bu dönem bu link ile giriş yapılabileceği gibi Tek Noktadan Erişim uygulaması ile de giriş yapılabilir.

  • Tek Noktadan Erişim ile LMS sistemine giriş için; Trakya Üniversitesi Ana Sayfasında bulunan (https://www.trakya.edu.tr) Kullanıcı Girişi bağlantısı kullanılır.
  • Kullanıcı girişi için kurumsal mail adresinizin ön eki ve size tanımlanan mail adresi şifrenizi kullanacaksınız.
  • Kullanıcı girişinin ayrıntılı olarak anlatıldığı bir kılavuz sayfanın altında bulunan Ek Dosyalar bölümüne eklenmiştir.

 

  • LMS sistemi Öğrenci Bilgi Sistemi ile entegre çalıştığı için, sistemde göreceğiniz tüm bilgiler öğrenci bilgi sisteminden alınan bilgilerdir. LMS sistemi üzerinde dersleriniz ya da kişisel bilgileriniz ile ilgili bir hata görüyorsanız:

1)      Trakya Üniversitesi Öğrenci Bilgi Sistemine (https://obs.trakya.edu.tr) giriş yapın.

2)      Sol taraftaki menüde Bilgilerim altında bulunan Transkriptinizi görüntüleyin.

3)      Yanlış olduğunu düşündüğünüz bilgilerinizi buradan kontrol ediniz.

4)      Yanlışlık aynı şekilde transkriptinizde de varsa Enstitü öğrenci işleri ile bağlantıya geçerek yanlışlığı düzelttiriniz. (LMS sistemi her gece yarısı öğrenci bilgi sistemi üzerinden güncellemeleri sorgulamaktadır. Bu nedenle yapılacak değişiklikler bir gün sonra LMS sistemine yansıyacaktır. Bu bilgilerin elle düzeltilmesi mümkün değildir.)

5)      Transkriptinizde bir yanlışlık yok ya da yapılan düzeltmelerin üzerinden bir gün geçmesine rağmen yanlışlık devam ediyorsa, durumunuzu anlatan bir epostayı transkriptinizi de ekleyerek kurumsal mail adresiniz üzerinden tuzem@trakya.edu.tr adresine gönderiniz.

 

  • Ders kayıt işlemleri, harç, ders kaydı eksiği, öğrenci belgesi, askerlik erteleme, dönem projesi vb. işlemleriniz için Enstitü öğrenci işleri ile irtibata geçiniz. Bu tür epostalara cevap verilmeyecektir. Teknik konulardaki sorunlarınız için tuzem@trakya.edu.tr adresine eposta gönderiniz.

Başarılı bir Eğitim – Öğretim dönemi dileriz.

Trakya Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi


Ek Dosyalar
Bu içerik 08.03.2021 tarihinde yayınlandı ve toplam 1202 kez okundu.