KAYITLI ÖĞRENCİLERİMİZİN 2016-2017 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI GÜZ YARIYILI LİSANSÜSTÜ EĞİTİMDE KAYIT YENİLEME VE DERS SEÇİMLERİ HAKKINDA DUYURU

2016-2017 Eğitim öğretim yılı GÜZ  yarıyılı ders kaydı ve kayıt yenileme  yapacak adaylar 19-23 EYLÜL  2016  tarihleri arasında  ders seçimlerini  yapmalıdırlar.Ders kaydı veya kayıt yenileme yapacak adayların izleyeceği yol aşağıdaki gibidir.
1)Öğrenci bilgi sistemine girilir.(http://obs.trakya.edu.tr/)
2)Ekranın sol tarafında bulunan “Şifre gerektiren işlemler için lütfen sisteme giriş yapınız” ibaresinin altındaki “Giriş” tuşuna basınız. Açılan pencereyeöğrenci no ve şifrenizi yazıp, “Giriş” tuşuna tıklayınız. ,Şifre kısmına T.C.Kimlik numarası girilmelidir. Yabancı uyruklu öğrencilerimiz şifre kısmına doğum yıllarını girmelidirler örneğin;2005 gibi.Daha önceden şifre değişikliği yapan adaylar belirledikleri  şifre ile giriş yapabilmektedirler.
3)Sisteme girdikten sonra
*Sol bölümde yer alan “Kayıtlanma” seçeneğinden “Kayıt Yenileme” işlemini seçiniz.
*Açılan ekranın üst kısmında “Alabileceğim Dersler”, onun altında ise“Seçtiğim Dersler” yer almaktadır. Eğer geçmiş yıllardan başarısız olduğunuz dersler var ise bu dersler “Seçtiğim Dersler” alanında önceden seçilmiş olarak gelecektir.Önceki dönemlerde alıp Başarısız oldugunuz ders zorunlu ders değil ise ders değişikliği yapılabilmektedir.
*Yeni dönemde almak istediğiniz dersleri üzerine tıklayarak seçiniz ve“+Seçtiğim Dersleri Ekle” tuşuna basarak tek tek ekleyiniz.
*Alttan almak zorunda olduğunuz ve yeni seçtiğiniz dersler, “Seçtiğim Dersler”alanında yer almaktadır. Son kontrollerinizi yaptıktan sonra “Seçimlerimi Kaydet” tuşuna basarak ders seçme işlemini sonlandırabilirsiniz.

NOT:
*Tezsiz ve Uzaktan Eğitimi Öğrencilerimizden Proje aşamasında olanlar Dönem projesini seçeceklerdir.

ÖĞRENCİ NUMARASI İLE HARÇ ÜCRETİNİ YATIRAMAYAN VEYA BANKADA ÖDEMİSİ GEREK HARÇ TUTARI FARKLI GÖZÜKEN ADAYLAR AŞAĞIDA VERİLEN TÜRK EKONOMİ BANKASI (TEB) HESAP NUMARALARINA HARÇ ÜCRTLERİNİ YATIRIP MAKBUZLARI ENSTİTÜMÜZE ULAŞTIRARAK HARÇ DÜZELTMELERİNİN YAPILMASINI İSTEMELİDİR.MAKBUZLARI MAİL YADA FAKS YOLU İLE ULAŞTIRABİLİRSİNİZ.

UZAKTAN EĞİTİM DE OKUMAKTA OLUP 4. DÖNEM VE ÜZERİ DÖNEM GEÇİREN ÖĞRENCİLER DERS BAŞINA 350 TL YATIRACAKTIR.HERHANGİ BİR DERS ALMAYIP SADECE  DÖNEM PROJESİ ALAN ÖĞRENCİLER 350 TL YATIRACAKTIR.4.DÖNEM VE ÜZERİ OLAN ÖĞRENCİLERİN SİSTEMDE  DAHA FAZLA HARÇ ÜCRETİ GÖZÜKMESİ DURUMUNDA ÖĞRENCİLER AŞAĞIDAKİ UZAKTAN EĞİTİM HESAP NUMARASINA DERS BAŞI 350 TL OLACAK ŞEKİLDE HARÇ ÜCRETLERİNİ YATIRARAK  MAKBUZLARI 
İŞLETME UZAKTAN EĞİTİM OKUYANLAR :muhammeddurna@trakya.edu.tr
MUHASEBE VE DENETİM OKUYANLAR     :cihansayan@trakya.edu.tr
EĞİTİM YÖNETİMİ, TEFTİŞİ, PLANLAMASI VE EKONOMİSİ OKUYANLAR :yavuzdemir@trakya.edu.tr
adreslerine e-mail atarak harç düzeltmelerini yaptırtabilirler.

TÜRK EKONOMİ BANKASI (TEB)HESAP NUMARALARI :
ENSTİTÜ UZAKTAN EĞİTİM IBAN NO:TR350003200000000034433224 HESAP NO:34433224(BU HESAP NUMARASINA SADECE UZAKTAN EĞİTİM ÖĞRENCİLERİ HARÇ ÜCRETİ YATIRACAKTIR.)

BANKADA ADI ÇIKMAYAN ÖĞRENCİLER AŞAĞIDA Kİ HESAP NUMARASINA YATIRABİLİRLER:

TÜRK EKONOMİ BANKASI (TEB)
Sorunlular Hesabı IBAN Numarası
İban : TR900003200000000034395859


NOT:HARÇ ÜCERTİNİ YATIRAN ÖĞRENCİLER MAKBUZLARINI DANİŞMANLARINA İLETMELERİ GEREKMEKTEDİR.

Sosyal Bilimler Enstitüsünün ilgili duyurusu için tıklayınız..

Bu içerik 19.09.2016 tarihinde yayınlandı ve toplam 2361 kez okundu.